Vánoční dílničky

Mgr. Vladislava Holásková

• Mgr. Vladislava Holásková
  • Mgr. Hana Veverka Kociánová

Projekt Vánoční dílničky přípravné třídy se uskutečnil 14. – 17. 12. První den Vánočních dílniček si děti vyrobily vánoční ozdoby na stromeček, zazpívaly a poslechly si koledy. Také jsme si popovídali, jak vypadá vánoční čas u dětí v rodinách. Druhý den Vánočních dílniček se opět nesl v pohodové adventní náladě podmalované vůní jablka a skořice. Děti tentokrát vystřihovaly vločky z různých druhů papíru, vypracovaly "vločkový" pracovní list a jednoduše řečeno nám ve třídě sněžilo. Opět nechyběly koledy ani básnička s vánoční tématikou. V kruhu jsme si tentokrát v popovídali, co pro nás vánoční čas znamená. Po náročné práci jsme společně vyrazili na náměstí ke stromečku, kde si děti zazvonily pro splnění svých tajných přání. Následující den měly děti přípravné třídy opět plné ruce práce. Tvořili jsme za poslechu líbivých vánočních koled. Připomněli jsme si básničku Vánoční čas i dětem známé koledy. Poslední den třídního projektu se nesl v duchu kouzlení. Děti si připravily výkres natřený inkoustem a zmizíkem vyčarovaly sněhuláka. Také si pomocí třpytek nazdobily papírový stromeček. Opět nechyběly písně se zimní a vánoční tématikou, básnička a téma Vánoc, o kterém jsme si povídali v komunitním kruhu. Poslední den jsme mezi sebou přivítali i asistentku Irenku a vedení školy, které nás přišlo navštívit. Dílničky utekly jako voda a my už se těšíme na Vánoce!